Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Horch 853 Sport Cabriolet – auto chlapských snů

Na chodbě nákupního centra POP Premium Outlet Airport Prague byl – a možná i ještě nějaký čas bude – k vidění tento vpravdě monstrózní automobilový stařeček. Dvoudveřový kabriolet Horch 853 Sport Cabriolet byl vyráběný v letech 1937 – 1940. Jedná se o pětilitrový osmiválce (4944 ccm) s výkonem kolem 120 Hp. A s udávanou spotřebou kolem 22 l na sto km. Veškerá technická data se dají dohledat na internetu – třeba zde nebo zde.

Při pohledu na tuhle mašinu Horch 853 mne napadly dvě věci. Jak by se dnes s více jak 5 metrů dlouhou károu parkovalo. A kdo by byl dnes ochotný dát kolem 17 milionu korun za mašinu, kterou je ještě potřeba restaurovat. Čili kalkul s dalšími statisíci…

Kam patří tento stroj?

Horch 853 Sport Cabriolet je v majetku společnosti 3E Engine a podle lístku na kapotě NENÍ na prodej. Vzhledem k tomu, že bylo údajně vyrobeno jen 619 kusů tohoto typu auta, jde o drahokam, který se z ruky jen tak nepouští. Probíhá restaurování tak se snad někdy dočkáme okamžiku, kdy tu bude Horch 853 vystavený v plném lesku a kráse. A třeba s efektní „rybí“ zelenou metalízou, kdy se do barvy údajně drtili desítky kilo jemně namletých rybích šupin – v roce 1937!

Zdroje: www.wikipedia.com

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.
error: Obsah je zabezpečený !!