Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor – aneb pumpička.

Vývoj nezastavíš. Ani v takové segmentu, jako jsou  pumpičky na kola. Známe to všichni. Cyklistický výjezd. Nepříjemnost v podobě píchnutého kola. Zalepíme nebo vyměníme duši. A pak to přijde. Je potřeba kolo nafouknout na požadovaný tlak. Pumpička uložená v batůžku je malá a lehká. A člověk klečí, mrská rukou jako o život, objem jedné „dávky“ vzduchu vtlačeného do duše je malý, takže nafouknutí na požadovaný tlak nějakou dobu trvá. A je to opruz! Třeba když se tato nepříjemnost odehrává uprostřed polí pod žhnoucím sluníčkem. Ano, jsou ještě bombičky s CO2. Nemám k nim důvěru. A tak jsem zmodernizoval arzenál. Vytáhnu z batůžku přenosný kompresor Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor.

Miniaturizace

Rozměr aparátku je12 x 7 x 4,5 cm. Při pohledu na kompresorek mě napadá srovnání s trochu zbytnělým mobilem. Váha 200g! Rozsah tlaku: 0,2 až 10,3 bar (3-150PSI). Kapacita baterie 2000mAh. Doba nabíjení baterie: +- 3hodiny. Hlučnost je udávaná 70-80dB. Prostě to vrčí… Viz video.

Defaultní je ventilek moto, v balíčku je adapter galuskový a jehla k nafukování míčů. Zkrátka: v batůžku se tahle mašinka ztratí, a i kdyby, přínos k rychlému nafouknutí kola je veliký. Takže pokud dnes vozíte „obutí“ třeba v podobě lehkých XC plášťů náchylných na průraz, Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor by neměl ve výbavě chybět. Cena se pohybuje kolem 1800 Kč – ve slevových akcích se dá pětistovka ušetřit.

TEST

V paměti jsou přednastavené tlaky pro cyklo kola, auto/ moto kola a míč. Pro kolo je to údaj 45 PSI, pro skůtry 2,4 bar, pro auto pneumatiky 2,5 bar a míč 8 PSI. Přednastavení lze tlačítky plus a mínus poupravit, např. u cyklo pneu v rozmezí 30-65 PSI. Tento údaj nezůstává v paměti, po restartu je nastavená opět defaultní hodnota. Při dosažení požadovaného tlaku se pumpička sama zastaví. Pumpička disponuje i malým led světelným zdrojem. Šikovné pro servis ve tmě.

Stránky výrobce nabízejí přesné údaje o počtu nafukovacích cyklů a rychlosti. Je nutné je brát s rezervou, protože zde nejsou přesně specifikované rozměry testovacích pneumatik.

Moje měření: XC pneu Mitas Scylla 29 x 2.25. Od „nuly“ po 35 PSI nafouknutá za 4 minuty a pár sekund. A já jen sedím a koukám. Pro Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor jednička!

Celkové zpracování se jeví jako bytelné a „nerozbitné“, adaptéry jsou těsně našroubované a volně se na hadičce protáčí, což je super při šroubování na ventilek, není potřeba vrtěti celou hadičkou:-)

Nedostatky

Na každém se něco najde. Když už tu máme digitální displej odečítající okamžitý tlak huštění, proč kompresorek nefunguje jako manometr a při připojení neukáže aktuální tlak v pneumatice? Proč tu není údaj o stavu baterie? Led světélko měnící barvy je sice ok, ale já bych spíš přivítal třeba procentuální zobrazení, abych byl okamžitě schopen vypočítat, kolik cyklů ještě mohu použít.

I přesto hodnotím kompresor Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor jako výborného pomocníka jak v cyklistice, tak v automobilismu. Je malý, lehký, výkonný, tak co si víc přát.

Jeden komentář

  1. […] spíše určený pro pláštěnku, svačinu případně druhou láhev s pitím. Nebo třeba pro akumulátorový kompresorek. Neřkuli, že může nastat situace, kdy vyrazím na rychlý švih a batůžek vypustím úplně. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.
error: Obsah je zabezpečený !!