Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

O2 Pods, nebo-li sluchátka od „outůčka“ – recenze

V emailu mě před pár dny čekalo překvapení! Sleva 1000,- Kč na sluchátka O2 Pods! Překvapení! Proč? Protože veškeré služby, tzn. mobilní tarify, televizní a internetové připojení mám sjednané u společnosti T – Mobile. Od „outůčka“ mám pouze malý balíček tv sportovních kanálů, za který platím asi 150Kč měsíčně. Od „domovského“ T-mobile jsem dosud žádný dárek nedostal! Zato od O2 litr na nákup vybraných produktů v jejich e-shopu! A to mě zaujalo. Netuším, kolik produktů je z onoho e-shopu zařazených do vánoční akce s “litrem” ve slevě. Mě zaujaly O2 Pods, neboli sluchátka od „outůčka“. Bezdrátová, jinak řečeno true wirelless. Jaká budou?

Malá recenze

Začnu u krabičky. Malá, z materiálu příjemného na omak. Víčko drží magnetem, ten při otvírání klade velmi malý odpor. Sluchátka mají svoji danou pozici, nelze je vložit obráceně. Jsou lehká, v uchu drží, ale nemají žádné silikonové návleky. O tom, zda je nebo není to dobré budou zmínky dále v textu.

Vkládám je do ucha. Ta lehkost je zpočátku až nepříjemná, 3 gramy… a člověk si říká, zda mi náhodou při prudším pohybu hlavy nevyklouznou. Naštěstí to nehrozí.

Zvuk – ten nás zajímá nejvíce

Nabíjecí cykly, funkčnost dotykových plošek, výdrž atd. tady řešit nebudu. Všechny potřebné údaje naleznete zde. Co se týká zvuku, hned na úvod musím zdůraznit tři věci!

 • Nejde o klasická in-ear sluchátka, ale jen pecky do uší! Se všemi klady i zápory.
 • Sluchátka O2 Pods se MUSÍ nechat rozehrát! To si dovolím zdůraznit! Je nesmysl provádět poslechovou recenzi u fungl nového produktu!

Test jsem prováděl asi po půldenním rozehrání/rozehřátí, kdy jsem je nechal ležet na stole a “pral” do nich hudbu. Teprve potom jsem sluchátka postupně připojoval ke dvěma naprosto odlišným zdrojům zvuku a se dvěma rozdílnými zvukovými formáty na výstupu. V případě mobilu to byl klasický formát .mp3, v případě Hi-Res přehrávače šlo o formát .flac s podporou kodeků LDAC, aptX, SBC a aptX HD.

Rozdíly v reprodukci byly zřetelné, a v neprospěch O2 Pods, ale vzhledem k tomu, že většina uživatelů bude sluchátka O2 Pods připojovat k mobilu a poslouchat ztrátový formát .mp3, omezím test pouze na toto spojení.

A, bohužel, začnu zostra! Zvuku výrazně chybí basy, dynamika je též jakoby potlačená, sound je plytký, netransparentní, frekvenčně nevyvážený, a v některých hodně dynamických skladbách až nepříjemný, asi takový, jaký posloucháte z fake sluchátek, přibalených k novému mobilu z Číny.

Dalším problémem je usazení pecek ve zvukovodu “na volno”, bez gumových nástavců. Neuvěřitelně lehká konstrukce (3 gramy – jedno sluchátko) způsobuje dva efekty. Za prvé: sluchátka netěsní jako klasické in-ear a tudíž se do produkce míchá okolní ruch. Za druhé: zvuk rezonuje, je jakoby nedoostřený, dominuje hlavně střední pásmo, zatímco okrajové kmitočty, jak vysoké, tak nízké, jsou potlačené.

Co jsem poslouchal

Přes všechny výše popsané poznatky jsem se přece jen pustil do malého testování. Jak píši výše, soustředil jsme se ma kombinaci mobilu a sluchátek s přenosem ve formátu .mp3 s tím, že jsem pro srovnání občas sáhl i po přehrávači Hi-Res Fiio M9 a do sluchátek zkusil poslat neořezaný formát .flac.

Jako referenční jsem použil poněkud dražší drátová Hi-Res sluchátka Fiio F9 PRO se silikonovými návleky, díky kterým se sluchátko pevně a hluboko usadí v uchu. Výsledek? Nesrovnatelný, v neprospěch O2 Pods! Vyhrávají opravdu snad jen v tom, že jsou bezdrátová.

Skladba “The Expert” z alba Yello – Touch Yello. Sluchátka se s temnými syntezátory rvou jako o život, něco se daří, ovšem reprodukce je plochá, bez hloubky a razance. Jazzová kapela Once Around The Park, album This Is The Music Sound Of Music a úvodní skladba “Jackson 5“. Mimořádně dynamická a až hřmotná jazzová pecka s dynamickými bicími, hammondovými varhanami a saxofonem. Tady mi sluchátka nachystala vcelku překvapení, celý zvukový balík zvládla celkem dobře, i basa byla vykreslená. Zřejmě je to tím, že album je špičkově nahrané, nicméně člověk by přece jen čekal víc.

Zkusím rock. Van Halen a skladbaDream“. A zase žádná sláva. Zvuk splývá do koule. Žádný drive! Z remasterované skladby sice nějaká basová linka leze, ale nic moc. Lady Gaga z alba Chromatica a skladba “Stupid Love“. Diskotéková pecka s výraznými syntetickými bicími. Přednes O2 Pods opět bez dynamiky jako kdyby produkce probíhala za nějakou dekou. Není to vyloženě průšvih, nicméně referenční sluchátka Fiio F9 si s nahrávkou vypořádala o několik tříd výše.

Krásný hlas Katie Melua – The House v titulní skladbě “I´d Love to Kill You“. Zde je zvuk ucházející. Jen hlas a kytara. U formátu .flac slyším výraznější artikulaci medového hlasu zpěvačky.

Kylie Minogue – Disco. Poslechl jsem si celé album. Relativně slušný přednes, má šťávu, ale zase ty basy a zastřenost! Ok, nemám připomínek-s ohledem na cenu sluchátek po slevě. Za cenu plnou bych už čekal více! Platí, co jsem napsal výš, u Lady Gaga. Zvuk rezonuje ve zvukovodu, tím se stává lehce nekonkrétní. Někomu to může vyhovovat.

Závěr testu.

U O2 Pods zcela jistě zaostává elektronika uvnitř ukrytá. Chápu, za tu cenu… Až legrační váha 3 gramy tu hraje kladnou i zápornou roli. Kladná = lehká sluchátka skoro v uchu necítíte. Záporná = s touhle vnitřní konstrukcí a volném usazení v uchu bez nástavců nikdy lepšího zvuku nedosáhnou.

Zajímavé: když si opatrně sluchátka přimáčknete víc do ucha (bacha na dotek kontaktních plošek), tak se zvuk o několik desítek procent vylepší. Opravdu nechápu, proč výrobce O2 Pods nevybavil sluchátka silikonovými návleky, které by je napevno usadily v uchu. Vlastně chápu, byly by pak o dost dražší. A kdo je vlastně pro O2 vyrábí? To se asi nedozvíme.

Co říct na konec. Na takové normální, zdůrazňuji, úplně normální, běžné poslouchání, bez nároku na kvalitu reprodukce a pro běžný formát MP3 tyto O2 Pods, nebo-li sluchátka od „outůčka“ stačí. Nedisponují funkcí ANC, tedy systémem na potlačení ruchu, takže vše kolem uslyšíte a bude se vám to do hudebního přednesu míchat. Zvláště pak na rušné ulici nebo v mhd. Zvonění tramvaje nepřeslechnete.

Sluchátka nemají žádné gumové či silikonové nástavce, v uchu drží velmi nalehko, než si zvyknete, máte stále pocit, že vám vypadnou. Ale nebojte, nevypadnou.

Plusy.

 • jsou neuvěřitelně lehké – 3 gramy/ sluchátko!
 • bez problémů se spárují
 • návod v češtině
 • krabička je lehká, malá a příjemná na dotek
 • nabíjecí cykly přijatelné: plné nabití sluchátek: 1,5h, plné nabití pouzdra: 2 h
 • slušná výdrž: 7 hodin poslechu, společně s pouzdrem až 28 hodin,
 • Bluetooth 5.1, možnost párování k více zařízením najednou (!)
 • režim mono – pouze jedno sluchátko (ideální pro handsfree do auta)

Mínusy

 • cítím absenci basů a výšek, síla sluchátek je ve středním pásmu
 • někdy nejednoznačná odezva při ovládání dotykem
 • absence návleků a tím pádem jsou v uchu volně ložené-nevypadnou!
 • při delším poslechu začínají tlačit
 • pravé a levé sluchátko nemají jasné rozlišení, a tudíž ukládaní do krabičky probíhá systémem pokus – omyl.

Závěr

Jak píši v úvodu, O2 Pods, nebo-li sluchátka od „outůčka“ se nabízí v e-shopu mobilního operátora 02 za 1299 Kč. Já jsem je koupil s dárkovou slevou 1000 Kč. Cenu 299 Kč lze přijmout za odpovídající nevysokou kvalitu. Plnou cenu nikoliv. Dnes se dají už za 1500 Kč koupit sluchátka typu in-ear se slušnou výbavou, s výrazně lepší konstrukcí, a hlavně o třídu lepším zvukem. Viz. třeba Xiaomi Redmi Buds 3 Pro. Moje léty prověřená zkušenost říká, že kvalitní reprodukci neošidíš a pokud ji vyžadujeme, musíme si připlatit.

Pro nenáročný poslech mp3 a jako “vstupní” sluchátka do říše in-aer špuntů je vidím jako dostatečná. Ochutnáte, a po čase stejně skončíte u dražších – a kvalitnějších.

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.
error: Obsah je zabezpečený !!