Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Ceny, jako u vydřiduchů? Jde to. Jako v Bubenči!

V předchozím článku jsem se rozplýval nad neuvěřitelnými cenami v jednom berounském řeznictví spojeném s malou jídelnou. Na ulici Bubenečská, v křižovatce s ulicí Zikmunda Wintra, nachází se hospůdka Pivovar Bubeneč. Zde je to jinak! Ano, vaří si tady svoje vlastní pivečko a rozhodně není špatné. Ceny jsou sice vyšší než normální. např. Bubenečský ležák za 76Kč/ 0,5 l, nebo Bubenečský Stout s cenou 85 Kč/ 0,5 l. Tyhle ceny beru na vědomí. Jde přece jen o malý pivovárek s nepříliš vysokými čísly výstavu a i vzhledem ke zvláštnostem místních piv lze vyšší ceny akceptovat. Však posezení se tu odehrává při “svátečně” vypitých dvou- tří zlatavých moků, vyšší čísla “lezou” sakra do peněz.

Co se týká pojmu “u vydřiduchů”, zaujaly mě zde doslova přemrštěné ceny pokrmů, zvláště pak předkrmů. Jen považte! Břevnovská domácí tlačenka s cibulí, octem a vlastním sladovým chlebem – 159 Kč! Nebo 1 ks dobře uleželého pikantního plísňového sýra s cibulí, feferonkou a opět jejich chlebem. Viděno na talíři: malý hermelín, podříznutý a čímsi máznutý, k němu trocha cibule, 2 kozí rohy a 4 kousky chleba. Též za 159 peněz! Sorry lidi, tohle je fakt úlet!

Tady, v pražské čtvrti, byť vyhlášené vyšší nobilitou, tady vám to prochází. Kdybyste tyhle ceny vytáhli někde na menším městě, neřkuli vesnici, s touhle cenovou politikou byste šli hodně rychle doprdele!

Mission News Theme od Compete Themes.
error: Obsah je zabezpečený !!