Abba oceněná a skladba Waterloo slaví 50 let!

Legendární švédská kapela Abba získala dne 31. 5. 2024 vysoké státní vyznamenání za vynikající přínos švédskému a mazinárodnímu hudebnímu životu. Švédský královský úřad jim předal cenu Královský Vasův řád od krále Carla XVI. Gustafa. A zároveň je nutné připomenout, že v dubnu roku 2024 uplynulo přesně půl století od vítězství kapely Abba v soutěži Eurovize se skladbou Waterloo!

A tímto se odstartovalo neuvěřitelné tažení všemožnými hitparádami s ikonickými skladbami, které tady ani snad nemusím připomínat. A které trvalo několik let! A stejně tolik let se hudbení kritici nemohou shodnout na tom, co vlastně za tou obrovskou popularitou napříč světem stálo. Stačí se podívat sem, na wikipedii. A přitom to není tak složité. Jednouché, chytlavé písničky zpívané dvěma ženskými vokalistkami, které si prostě sedly. A do toho skvělé aranže. Plus texty v angličtině.

Jen by me zajímalo, jak je to s jejich názvem. Ve své většině je uváděn tak, jak ho známe. Někde se ale dá najít i verze s “odvrácenými” písmeny B.

error: Obsah je zabezpečený !!