Brutální pád v závodě Kolem Baskicka

Absolutně šílený pád velkých favoritů na závodě Kolem Baskicka může mít dalekosáhlé důsledky po celý zbytek cyklistické sezóny! Postihl totiž všechny velké hvězdy současného profi pelotonu. Jonas Vingegaard, Primož Roglič, Remco Evenepoel! Plus další závodníci! Všichni skončili tvrdě na zemi. Jak to vypadalo je vidět na krátkých videích. Otázka: PROČ SE TAK STALO?

Hromadný pád se odehrál necelých 40 km před cílem v ostré pravotočivé zatáčce, při sjezdu z kopce Iztulia. Oficiální zprává zní… kterou někteří jezdci nevytočili a ve vysoké rychlosti vyjeli ze silnice. Někteří narazili do vybetonovaného příkopu a velkých kamenů.”

Záhy se však v cyklistickém tisku a na sociálních sítích objevily informace, které vzápětí i někteří jezdci potvrdili. Že v oné ostré zatáčce nebylo vše v pořádku! Údajně byl asfalt velmi boulovatý z důvodu podrůstání kořenů stromů pod komiunikací! Navíc cestu lemoval vybetovonaný příkop, který některé cyklisty doslova stáhl z komunikace. Na obou videích je vidět, že zatáčka byla sice ostrá, navíc projížděná ve vysoké rychlost, nicméně takových úseků cest, přesněji řečeno sjezdů, které cyklisté musí absolovovat, jsou desítky. Zde je možné vysvětlení!

A k tomu zdůvodnění… že ji něktří jezdci (profesionální) NEVYTOČILI – tomu se každý, kdo cyklistice alespoň trochu rozumí, musí smát! Spíš bych obvinění směřoval k organizátorům akce Kolem Baskicka! A položil jim otázku.

Opravdu jste poctivě projeli a zkontrolovali celou trasu závodu? Pochybuji. Jinak by jste cyklisty nenavedli do tak poškozeného úseku tratě!

error: Obsah je zabezpečený !!