Stadion Evžena Rošického na Strahově

Právě v těchto dnech se řeší jeho budoucnost. Protože 8. dubna skončila lhůta pro podání nabídek, které by měla naznačit, co dál s touto druhou dominantní stavbou na Starhově. Hned po slavném Spartakiádním stadionu. Radnice Prahy 6 je dlouhodobě zastáncem myšlenky zachování sportovního charakteru Strahova. Starosta Prahy 6 Jakub Stárek se už dříve vyjádřil:

Dlouhodobě jsem zastáncem myšlenky, že Strahov, konkrétně místo, kde dnes
stojí stadion Evžena Rošického, by měl i v budoucnu sloužit sportu a dovedu si
zde představit stadion, který bude reprezentativním sportovištěm.”

  Stanovisko městské části odsouhlasilo minulý týden i grémium starosty. Soutěž na projekty budoucího využití lokality stadionu Evžena Rošického vyhlásil FAČR (Fotbalová asociace České republiky) v únoru letošního roku. Objekt stadionu je také v jeho vlastnictví a ten také sleduje jeho stavebně technický stav. Přičem užívá pouze jeho část, ostatní jeuzavřeno.

  Nutno ale zdůraznit, že vlastník FAČR už dříve konzultoval na odboru výstavby MČ Praha 6 možnost odstranění stavby nebo případný odprodej objektu, ale to nespadá dokompetence odboru výstavby MČ Praha 6

  Tak jsem zvědav, jak to dopadne. Napadá mě jedna věc. Čas od času se v médiích objeví spekulace o výstavbě nového fotbalového stánku, který by byl výstavní síní FAČR. Nějaký čas to rezonuje médii, ale pak to zase utichne. Neb na to zřejmě nejsou peníze a zřejmě není ani dostatečný veřejný zájem.

  FAČR ve spolupráci s renomovanou poradenskou společností Deloitte nastavila parametry soutěže, přičemž bude porovnávat nabídky na následující varianty rozvoje lokality:

  • fotbalový stadion
  • tréninkové centrum
  • směna za účelem realizace některé z předchozích variant

  Poslední varianta znamená, že pokud zájemce nabídne vhodnou lokalitu v širším perimetru Prahy k realizaci jedné z uvedených variant, je FAČR připravena ke směně pozemků v takové lokalitě za pozemky na Strahově. Vhodnost případné nové lokality pro realizaci záměru bude ohodnocena dle předem stanovených parametrů, zejména z hlediska dopravní dostupnosti.

  error: Obsah je zabezpečený !!