Fotbalová Sparto, máš Strahov!

To, co jsem předznamenával již v dřívějších informacích, se nyní potvrdilo. Podle deníku Sport je ruka v rukávě! Valná hromada FAČR (Fotbalová asociace České republiky) odkryla na jednání v Olomouci pro Spartu zásadní věc. A to, kolik současný mistr ligy nabízí za možnost postavit a následně i využívat nový fotbalový stánek, který vybuduje na místě současného stadionu Evžena Rošického. Takže do deseti let, snad i dříve, vyroste na Strahově fung nový fotbalový stánek pro 35 tisích diváků! Sparto, máš Strahov!

Teď něco o nemalých penězích. Sparta stadion vybuduje za své peníze, o to za odhadovaných 4,5 miliardy. Vstupní poplatek za exluzivitu bude Spartě účtován ve výši 95 milonů koru! Ročně bude Sparta splácet fotbalové asociaci tzv. stavební plat a to ve výši 32 milionů + něco málo navíc. A to po dobu 30 let! Za možnost využití pozemku. Za těch 30 let by to mělo účtovat čásku 965679000 korun. Nicméně je nutné počítat s inflačním navýšením, takže předpokládaná částka se může vyšplhat až na částku převyšující 1,7 miliardy! Poté přejde pozemek do vlastnictví Sparty.

Hurá na stavbu!

Ale kdepak, tak jednoduché to nebude! Nejprve musí hl. město Praha vypracovat urbanistickou studii, která bude řešit celkovou podobu strahovského kopce. Tedy včetně Velkého stadionu, studenských kolejí, ale též tramvajového spojení, neboť již existují studie a plány na fungl novou trať, a to od současného obratiště Dlabačov, po Vaníčkově ulici vzhůru, kolem bývalého spartakiádního stadionu a studenstkých kolejí, až na konečnou, která je plánovaná u autobusové zastávky Stadion Strahov a v blízkosti technologických prostor silničního Strahovského tunelu. A tohle celé martyrium by mělo trvat 2 roky!

Teprve potom mohou nastoupit architekti a hlavně úředníci! Neboť se předpokládá, že v nešem prostředí sehnat všechna “razítka” může trvat až 5 let! A teprve potom mohou na Strahov vyjet bagry!

A kdy se tedy poprvé na Strahově kopne do míče? Nejpozději v roce 2035!

zdroje: tištěné noviny Sport, https://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2019052802

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Obsah je zabezpečený !!